POWRÓT

Stomatologia i medycyna estetyczna

___ 

Wybielanie zębów

Logo Stomatologia Olechnowicz - dentysta olsztyn, stomatolog olsztyn
Flaga Unii Europejskiej - dentysta Olsztyn, stomatolog Olsztyn
Fundusze Europejskie Program Regionalny, flaga RP, Logo Warmia Mazury  - Zdrowe życie czysty zysk, UE Europejskie Fundusze Strukturalne i Inwestycyjne.

Umów wizytę

 

tel. 89 543 00 88

kontakt@stomatologiaolechnowicz.pl

ul. Janowicza 3A

10-692 Olsztyn- zobacz na mapie

Godziny otwarcia

 

Pn     8.30 - 14.00

Wt   12.00 - 18.00

Śr      8.30 - 14.00

Cz   12.00 - 18.00

Pt      8.30 - 14.00

Formy płatności

 

 gotówka lub karta

Forma płatności blik - dentysta stomatolog olsztyn
Forma półatności MediRaty -dentysta stomatolog olsztyn

Wybielanie martwego zęba

 

Wybielanie zębów - nocne nakładkowe

 

 

 

 

    Jest to procedura którą pacjent przeprowadza sam w domu i trwa od 5-9 dni. Po zakwalifikowaniu pacjenta do wybielania tj. brak próchnicy , nieszczelnych wypełnień, nie wybielamy zębów podzczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

 

   W gabinecie zostają pobrane skany (cyfrowe wyciski), na ich bazie zostają wykonane indywidualne nakładki do wybielania zębów.

 

 

 

    Na następnej wizycie pacjent dostaje nakładki, żele, pudełko do przechowywania nakładek oraz zostaje poinformowany jak postępowć przy wybielaniu.

 

   Podczas wybielania może wystąpić nadwrażliwość oraz miejscowe podrażnienie przyzębia co jest przy tej procedurze często spotykane i nie stanowi zagrożenia.

 

   Ponadto po kilku latach można wykonać wybielanie "przypominaące" co stanowi ułamek kosztów związanych z wybielaniem pod warunkiem że nakładki będą dobrze przechowywane i nie zdeformują się.

 

 

 

 

    W niektórych przypadkach zęby leczone kanałowo ulegają przebarwieniu (ząb staje się ciemniejszy od pozostałych, nabiera sinawej barwy). W głównej mierze dotyczy to zębów leczonych dawniej, kiedy to materiały do wypełniania kanałów mogły powodować takie niepożądane efekty.

 

   W przypadku kiedy ząb został niedokładnie przeleczony i pozostały w nim szczątki " nerwu" oraz krwi które to ulegną chemolizie dochodzi do podobnych przebarwień.

 

   Nowoczesna stomatologia pozwala na rozwiązanie tego problemu. Przebarwiony ząb po leczeniu kanałowym można wybielić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Po wykonaniu zdjęcia rtg, jeśli nie trzeba powtórnie leczyć zęba kanałowo ( często bywa, że jest taka konieczność ) usuwa się część wypełnienia od strony podniebiennej i zabezpiecza się ujście kanału materiałem izolującym. Do komory zęba wprowadza się preparat wybielający i zamyka całość materiałem opatrunkowym.

 

   Procedurę powtarza się od 1 do 3 razy, do osiągnięcia pożądanego efektu. Istnieje taka możliwość że ząb nie wybieli się do takiego stopnia jak pozostałe zęby, jednak z naszych obserwacji wynika iż jest to bardzo znikomy odsetek przypadków.